502 595 478
jeczmienbio@gmail.com

Chlorella

Co to jest Chlorella pyrenoidosa?

Chlorella pyrenoidosa z dających się wykorzystać alg jest najbardziej wartościowa. Dobre do wykorzystania są także pozostałe algi, np. chlorella vulgaris, kesleri itp, jednak pod względem odżywczym najbogatsza pozostaje „Pyrenoidosa”. Porównywanie pyrenoidosy z innymi szczepami chlorelli jest porównywaniem jajka od kurki z wiejskiego dworku z jajkiem z kurzych ferm. Na zewnątrz wygląda podobnie, ale wartość wewnętrzna jest inna.

Chlorella dostarcza organizmowi cennych substancji takich jak aminokwasy, witaminy, minerały: fosforu, potasu, magnezu, wapnia (ich koncentracja jest wyższa niż u innych roślin lądowych), pierwiastków śladowych: żelaza, manganu, cynku, molibdenu, miedzi i kobaltu (chelatowe wiązania aminokwasów). Jest bogatym źródłem beta-karotenu (prowitaminy A) która usuwa uszkodzenia skóry powstałe w wyniku działania promieniowania ultrafioletowego, wzmacnia wzrok, zapobiega zaćmie i przeciwdziała rozwojowi rak płuc. Zawiera więcej witaminy B12 niż wątroba wołowa. Niedobór tej witaminy prowadzi do zaburzeń neurologicznych i upośledzenia sprawności intelektualnej.

Witamina B12

Do niedawna (do grudnia 2015) panowało ogólne przekonanie, że Witamina B12 (cobalamina) występuje jedynie w mięsie i produktach odzwierzęcych. Otóż w niezależnym badaniu na Chlorelli Pyrenoidosa wykazano, że to właśnie ona, jako jedyna zbadana dotychczas roślina na ziemi zawiera w sobie nie analog, a właśnie tą witaminę B12, która jest nam niezbędna do życia. ((https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26485478)
Niedobory Wit. B12 zauważane są wśród wegetarian, wegan, frutarian i innych osób rezygnujących chwilowo lub na stałe z jedzenia mięsa i produktów zwierzęcych.

Witamina B12 uczestniczy m.in. w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi, przeciwdziała niedokrwistości, umożliwia syntezę kwasów nukleinowych w komórkach, przede wszystkim szpiku kostnego; wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, uczestniczy w tworzeniu otoczki mielinowej ochraniającej komórki nerwowe i neuroprzekaźników nerwowych, zapewnia dobry nastrój, równowagę psychiczną, pomaga w uczeniu się, skupieniu uwagi; dzięki niej zmniejsza się poziom lipidów we krwi; wpływa na układ kostny, pobudza apetyt.

Dlaczego ważna jest czystość  i jakość chlorelli?

Żadne algi nie zwyciężą we wszystkich parametrach. Zawsze jednak obowiązuje zasada, że do uzyskania określonej wartości wewnętrznej chlorella potrzebuje przyrody – intensywnego światła, świeżego powietrza, ruchu i odżywiania. Próby uprawy szklarniowej są zawodne. Chlorella jest darem przyrody a nie inkubatora. Sztuczne światło nigdy nie zastąpi naturalnego. System wentylacyjny nie zastąpi podmuchów wiatru. Jesteśmy dziećmi natury a nie inkubatora. I to samo dotyczy także chlorelli. Niebezpieczne są również hodowle prowadzone w naturalnych jeziorach. Głównym zadaniem chlorelli jest absorbcja szkodliwych substancji. Wiążąc je z wodą stają się jej jedynym pożywieniem. Zanieczyszczona chlorella zjadana przez ludzi może wypuścić metale ciężkie i toksyny wprost do naszego organizmu.
Szukając na rynku chlorelli pyrenoidosa przeczytajmy uważnie jej skład podany przez producenta. Jednynie informacja, że jest 100% chlorella pyrenoidosa jest gwarancją jej działania. Wszelkie wypełniace, maltodekstryna lub też inne domieszki nawet naturalne, w postaci proszku ryzowego, spiruliny czy innych roślin juz wskazują na zmniejszoną ilość chlorelli w produkcie.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Jedna ze znajomych zatruła się chlorellą kupioną we własnym sklepie ze zdrową żywnością. Dzień po zjedzeniu chlorelli wylądowała w szpitalu z zatruciem rtęcią. Dlatego tak ważna jest CZYSTOŚĆ i JAKOŚĆ alg, które sami spożywamy a nierzadko też dajemy dzieciom.
Pamiętajmy, że algi powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętym pojemniku. Ich główna funkcja, czyli oczyszczanie dotyczy również powietrza – absorbują metale ciężkie i pierwiastki promieniotwórcze z powietrza i źle przechowywane nie nadają się już do spożycia.

Sposób użycia i dawkowanie

Jest indywidualne. Zależy od wagi i nawyków żywieniowych.
Zalecane spożycie dla utrzymania zdrowia powinno być ustalane indywidualnie. (Pomoc przy ustalaniu doboru dawkowania)  Makrobiotyk, wegetarianin czy osoba świadoma korzyści ze zdrowego jedzenia  ma mniejsze  potrzeby niż łasuch na słodycze i miłośnik mięsa. Inne zapotrzebowanie ma nienasycony kulturysta, a inne delikatna dziewczyna.

Polecane dawkowanie:
Pierwszy dzień: 5 tabletek chlorelli
Drugi dzień: 10 tabletek chlorelli
Trzeci dzień: 15 tabletek chlorelli
Czwarty dzień: 20 tabletek chlorelli
Każdy następny dzień: 20 tabletek chlorelli
Mężczyźni mogą zażywać o 5 tabletek więcej.

Dla kogo polecane są algi?

Przede wszystkim ludzi z problemami w przyswajaniu i przetwarzaniu pokarmu przez organizm (te mikroalgi są bardzo łatwe do przyswojenia) a także dla:
ludzi z awitaminozą lub anemią
osób jedzących duże ilości białka zwierzęcego (białko pochodzące z tych mikroalg, w przeciwieństwie do zwierzęcego jest łatwiej wchłaniane i oferuje dużo zdrowsze zbilansowanie zapotrzebowania na minerały)
ludzi, spożywających przetworzone jedzenie
ludzi spożywających lekarstwa dostępne tylko ona receptę ( algi chronią nerki i wątrobę)
ludzi z nadwagą
ludzi uprawiających trening siłowy lub innego rodzaju ćwiczenia sportowe
ludzi odczuwających mało energii (czujących znudzonym, wyczerpanym)
Szczerze mówiąc, spirulina i chlorella zostały opisane jak „idealne pożywienie”

Chlorella: Chlorella została uznana za idealne pełnowartościowe pożywienie. 

Będąc kompletnym źródłem białka, zawierająca wszystkie witaminy grupy B, witaminy C i E, a także najważniejsze związki mineralne (z cynkiem i żelazem w ilościach odpowiednio dużych, aby zostać uznanym za suplement) wykazano, że wzmacnia system immunologiczny, trawienie, odtruwa organizm, przyspiesza powrót do zdrowia, chroni przed promieniowaniem, wspomaga w zapobieganiu przed zdegenerowanymi chorobami, przynosi ulgę w bólu podczas artrozy, a z powodu swojej zawartości składników odżywczych, przyczynia się do sukcesu wielu programów utraty wagi. Earl Mindell – Biblia Witamin

CHLORELLA jest najbogatszym źródłem chlorofilu na Ziemi.

Co jest takiego dobrego w chlorofilu? Nie ma nic bardziej oczyszczającego i odtruwającego niż chlorofil. A ludzie, którzy stosują zachodnie diety (bogate w przetworzoną żywność) są w desperackiej potrzebie oczyszczenia i odtrucia organizmu.

Przytoczę coś interesującego: chlorofil pomaga usunąć z Twojego organizmu metale ciężkie, które nazbierały się z powodu spożywania ich wraz z jedzeniem. Pewne owoce morza są znane z zawartości niebezpiecznej ilości metali ciężkich takich jak rtęć. Takie organizmy znaleźć można również wśród zwierząt a nawet w produktach nieorganicznych. Jeżeli spożywasz żywność przetworzoną , bez wątpienia w Twoim organizmie nagromadził się kadm, rtęć, arszenik, PCB i inne tego typu związki. 

Chlorofil zawarty w chlorelli pomaga usunąć te metale z organizmu, co może mieć zbawienny efekt dla Twojego zdrowia.

Innym częstym źródłem zanieczyszczeń są plomby rtęciowe używane przez dentystów. Nazywane są srebrnymi plombami, gdyż nie chcą otwarcie mówić, że jest to rtęć – jeden z najbardziej toksycznych, dla ludzkiego układu nerwowego, pierwiastków na Ziemi. Taka plomba nieustannie emituje strumień tego pierwiastka który jest wchłaniany przez organizm. Często taka plomba ukruszy się podczas jedzenie i jest połykana wraz z nim.

Chlorella może pomóc chronić przed rtęcią, wydalając go z organizmu, zanim zdąży dokonać uszkodzeń. Jeżeli spożywasz chlorellę przed i po zabiegu dentystycznym, pomożesz chronić siebie przed toksycznymi efektami plomb rtęciowych. To jest szczególnie ważne, gdy zdecydujesz się na usunięcie takiej plomby, co robi coraz więcej osób. Sposób ich usunięcia, poprzez borowanie, powoduje, że nasz organizm zostaje uderzony ogromną falą tego toksycznego pierwiastka. Mając brzuch wypełniony chlorellą, możesz być pewny, że masz wystarczającą ochronę przed drobinkami, które niechcący połykasz podczas tego zabiegu.

Ostrzeżenie przed objawami towarzyszącymi

Chlorella, w odróżnieniu od alg wielokomórkowych prawie nie ma  działania alergizującego. Początkowe objawy towarzyszące są koniecznymi skutkami oczyszczania organizmu. Są przejawem szybkiego wydalania toksyn. Jest to rzadki, nieprzyjemny ale pozytywny objaw. To dowód rzetelnej pracy chlorofilu, błonnika i uruchomionego mechanizmu wydalniczego jelit, skory i błon śluzowych. Te zostają „odblokowane” przez chlorelle i wprawione w ruch. W ten sposób pomagają ciału „oddychać” – wydalać z ciała trucizny.  Przeważnie trwa to trzy dni, zanim ciało „dostrzeże, ze dobrze mu życzymy”. Dziewięć dni trwa, zanim zacznie się wyraźniej oczyszczać. Zauważalne pozytywne zmiany w organizmie można obserwować po 1-6 miesiącach stałego zażywania. Uzdrawiające następstwa chlorelli są długotrwałe i wartościowe.

Co należy zrobić aby objawy towarzyszące ustąpiły?

Szczegółowe informacje otrzymają państwo  na seminariach lub od swoich doradców. Należy zwiększyć przyjmowanie płynów, pic dziennie minimum ½ litra płynów więcej niż zwykle. Warto przezwyciężyć kilka tygodni ewentualnych doznań „oczyszczających”. Nie musi być to przyjemne, ale opłaci się. Niech ocenia państwo swoje odczucia za pomocą rozumu. A państwa cierpliwość zostanie wynagrodzona podziękowaniem bilionów komórek. Te cierpią z powodu łasuchowania i obżarstwa – naszego nieumiarkowania. Organizm po kilku miesiącach otwarcie Państwu podziękuję. Stańcie się dla swoich Komorek partnerem, a nie nieodpowiedzialnym władcą.

Chlorella oczyszcza układ trawienny, zwłaszcza jelito grube, a także oczyszcza organizm z toksyn, metali ciężkich (kadm z papierosów, rtęć i pallad z plomb dentystycznych, ołów ze środowiska), chemikaliów (rozpuszczalniki, barwniki i konserwanty wchodzące w skład wielu produktów kosmetycznych, czyszczących, lakierów czy farb) a nawet z toksyn zawartych w alkoholu.

Skuteczna kuracja oczyszczająca

Jej błona komórkowa składa się z trzech bardzo odpornych warstw ochronnych, które są podstawą oczyszczających właściwości chlorelli. Alga ta, poprzez swoją unikalną budowę komórkową wiąże je i usuwa z organizmu. Ponadto uszczelnia ścianki jelit dzięki czemu zapobiega wtórnym zatruciom czyli przenikaniu składu stolca do krwiobiegu. W sytuacjach szczególnego nasilenia uwalniania się toksyn z tkanek organizmu (głodówka, intensywne odchudzanie, wizyty w saunie) Chlorella jest niezastąpiona, gdyż absorbując toksyczne związki zapobiega przeciążeniu nerek czy wątroby. UWAGA!!! Można to zaobserwować na podstawie badań nad kacem. Otóż okazuje się, że w 96% przypadków, testowane osoby mogły uniknąć kaca po zażyciu 4-5 gramów chlorelli przed spożyciem alkoholu.

Detoksykacja – ratunek dla chorego organizmu

Badania wykazują, że chlorella odgrywa bardzo ważną rolę w systematycznej detoksykacja organizmu – ponieważ większość toksyn wydalana jest wraz z niestrawionymi resztkami. Podczas gdy detoksykacja odbywa się w jelicie grubym, zanieczyszczenia z różnych części organizmu przepływają do niego – gdzie chlorella efektywnie wspomaga ich usuwanie.

Chlorella zawiera włóknistą, zewnętrzną powłokę (20%) oraz zawarte wewnątrz składniki odżywcze. To właśnie tak włóknista ściana komórkowa wychwytuje toksyny.

Dodatkowo, czysta krew z dużą ilością czerwonych krwinek przenoszących tlen jest potrzebna, aby wzmocnić układ odpornościowy. Działanie oczyszczające chlorelli odbywające się w jelicie grubym, a także jej właściwości ochraniające wątrobę, powodują, że krew jest dokładnie oczyszczana. A czysta krew powoduje, że odpady przemiany materii są efektywnie usuwane z komórek. Ale czy każda chlorella dostępna na rynku jest w stanie zapewnić takie działanie?

Zanim dokonamy zakupy należy zwrócić uwagę na to:
– Czy kupujemy produkt najwyższej jakości?
– Czy firma oferująca produkt ma dobrą reputację w kraju lub za granicą?

Efekty przyjmowania chlorelli:

Chlorella przy systematycznym zażywaniu może powodować:

Lekki ból brzucha (ścieranie złogów ze ścianek jelit)
Zwiększone pocenie się (wyrzucanie toksyn przez skórę)
Zwiększenie częstotliwości wizyt w ubikacji (musi się pozbyć złogów z jelit)
Zaparcia – bardzo ważne, żeby przy zażywaniu chlorelli pić dużo wody

A teraz pozytywne  odczucia:

Spadek wagi (złogi z jelit mogą zabrać nam do 8 kg wagi)
Dużo lepsze samopoczucie ( chlorofil i witaminy zawarte w nim pomagają wytwarzać endorfiny , znane jako hormony szczęścia)
Wzrost energii, siły i mocy. Organizm odżywiony ma więcej energii życiowej, pomimo, że możemy jeść mniej.

Po 3 miesiącach systematycznego zażywania chlorelli i jęczmienia następuje głębokie oczyszczenie i poruszone zostają choroby, o których nie wiemy. Tak oczyszczony organizm zaczyna się sam leczyć.
Zapominamy o farmaceutykach, aptekach i wizytach u lekarza.
Czujemy się fantastycznie i możemy „przenosić góry”

CHLORELLA jest najbogatszym źródłem chlorofilu na Ziemi.

Co jest takiego dobrego w chlorofilu? Nie ma nic bardziej oczyszczającego i odtruwającego niż chlorofil. A ludzie, którzy stosują zachodnie diety (bogate w przetworzoną żywność) są w desperackiej potrzebie oczyszczenia i odtrucia organizmu.

Chlorofil pomaga usunąć z organizmu metale ciężkie, które nazbierały się z powodu spożywania ich wraz z jedzeniem. Pewne owoce morza są znane z zawartości niebezpiecznej ilości metali ciężkich takich jak rtęć. Takie organizmy znaleźć można również wśród zwierząt a nawet w produktach nieorganicznych. Jeżeli spożywasz żywność przetworzoną, bez wątpienia w Twoim organizmie nagromadził się kadm, rtęć, arszenik, PCB i inne tego typu związki. Chlorofil zawarty w chlorelli pomaga usunąć te metale z organizmu, co może mieć zbawienny efekt dla zdrowia.

Innym częstym źródłem zanieczyszczeń są plomby rtęciowe używane przez dentystów. 

Nazywane są srebrnymi plombami, gdyż nie chcą otwarcie mówić, że jest to rtęć – jeden z najbardziej toksycznych, dla ludzkiego układu nerwowego, pierwiastków na Ziemi. Taka plomba nieustannie emituje strumień tego pierwiastka który jest wchłaniany przez organizm. Często taka plomba ukruszy się podczas jedzenia i jest połykana wraz z nim.

Chlorella może pomóc chronić przed rtęcią, wydalając go z organizmu, zanim zdąży dokonać uszkodzeń. Jeżeli spożywasz chlorellę przed i po zabiegu dentystycznym, pomożesz chronić siebie przed toksycznymi efektami plomb rtęciowych. To jest szczególnie ważne, gdy zdecydujesz się na usunięcie takiej plomby, co robi coraz więcej osób. Sposób ich usunięcia, poprzez borowanie, powoduje, że nasz organizm zostaje uderzony ogromną falą tego toksycznego pierwiastka. Mając brzuch wypełniony chlorellą, możesz być pewny, że masz wystarczającą ochronę przed drobinkami, które niechcący połykasz podczas tego zabiegu.

(Książka „Pożywienie dla zdrowia”Mike Adams)

Przedawkowanie algi Chlorella

Technicznie rzecz biorąc, każdą substancję można przedawkować, co stwierdził już Paracelsus w starożytności. Jednak w przypadku Chlorelli o przedawkowanie jest bardzo trudno. Zalecane dawki nieprzekraczają 10 lub 15 gram (a w większości przypadków są o rząd wielkości mniejsze), natomiast bezobjawowo przebiega przyjęcie nawet do 100 gram tych suplementów. Gdybyśmy spróbowali przyjąć jeszcze większą dawkę, zapewne skończyłoby się wzdęciami lub biegunką, ale skutki byłyby – choć przykre i dotkliwe – krótkotrwałe.

Przedawkowanie glonów jest bardzo trudne, ponieważ są one doskonale przyswajalne i zawierają przede wszystkim substancje rozpuszczalne w wodzie, które organizm sprawnie usuwa. Jeśli chodzi o niepożądane objawy przedawkowania, to są analogiczne z tymi, których doświadczysz, jeśli zjesz kilka kilogramów jabłek lub innych owoców – nadmiar błonnika musi zostać usunięty z układu pokarmowego, co nie będzie przyjemne, jednak też w żaden sposób Ci nie zaszkodzi.

Fragmenty książki „Pożywienie dla zdrowia”Mike Adams, oraz informacje od producentów Chlorelli.

Gdzie można kupić Chlorelle?

Zamówienia można składać mailowo: jeczmienbio@gmail.com📧 lub telefonicznie: +48 502-595-478📞