502 595 478
jeczmienbio@gmail.com

Test na obecność toksyn w organizmie

Czy Twoje ciało jest zatrute toksynami?

Być może już sporo wiesz o oczyszczaniu, ale brakuje Ci ostatniego elementu układanki: tego, jak rozpoznać, że potrzebujesz oczyszczania. A być może nie wiesz o nim jeszcze nic, a więc tym lepiej, bo zaczniesz od przyjrzenia się sobie i swoim potrzebom, a dopiero później przejdziesz do esencji.

Przygotowałam dla Ciebie narzędzie, które nazywa się kwestionariusz medycznych objawów toksemii. Pomoże Ci w tym, aby odkryć to, w jakiej kondycji jest Twoje ciało i czy potrzebuje Twojej pomocy. Pamiętaj, że traktujemy go jedynie jako pomoc, nie jak fachowy wskaźnik testowy. W oryginalnej wersji test należy przeprowadzić kilka razy, w odniesieniu do różnych perspektyw czasowych (ostatnich 48 godzin, miesiąca itd.), aby uzyskać miarodajne wyniki.

W kwestionariuszu znajduje się szereg pytań, a przy każdym z nich można postawić jedną z pięciu cyfr:

0. Co oznacza “Nigdy lub prawie nigdy nie mam objawów.”

1. Co oznacza “Miewam objawy sporadycznie, ale nie są one uciążliwe.”

2. Co oznacza “Miewam objawy sporadycznie i są one uciążliwe.”

3. Co oznacza “Miewam objawy często, ale nie są one uciążliwe.”

4. Co oznacza “Miewam objawy często i są one uciążliwe.”

Postaraj się poświęcić wystarczającą ilość czasu na każde z pytań. Nie spiesz się. Przy każdym z objawów postaw określoną wartość liczbową, która odpowiada rzeczywistości. Pod koniec ankiety kliknij w przycisk „Prześlij” , a my odeślemy ci wyniki.🙂

Kwestionariusz

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Być może już sporo wiesz o oczyszczaniu, ale brakuje Ci ostatniego elementu układanki: tego, jak rozpoznać, że potrzebujesz oczyszczania. Przygotowałam dla Ciebie narzędzie, które nazywa się kwestionariusz medycznych objawów toksemii. Pomoże Ci w tym, aby odkryć to, w jakiej kondycji jest Twoje ciało i czy potrzebuje Twojej pomocy. Pamiętaj, że traktujemy go jedynie jako pomoc, nie jak fachowy wskaźnik testowy. W kwestionariuszu znajduje się szereg pytań, a przy każdym z nich można postawić jedną z pięciu cyfr:- 0, co oznacza “Nigdy lub prawie nigdy nie mam objawów.”
Przewlekły kaszel
Ból gardła, chrypka, utrata głosu
Zatkany nos, problemy z zatokami
Katar sienny, ataki kichania
Trądzik, suchość skóry
Utrata włosów, nadmierna potliwość
Objadanie się, zchcianki, nadmierna waga
Odruchy wymiotne, mdłości, biegunka
Zaparcia, uczucie pełności, wzdęcia
Zgaga, ból brzucha, ból jelit
Niedowaga
Swędzenie uszu, infekcje uszu, dzwonienie w uszach
Łzawienie i swędzenie oczu, podkrążone oczy
Wahania nastroju, niepokój, nerwowość, drażliwość lub agresja
Zmęczenie, ospałość, apatia, senność
Bóle głowy, zawroty głowy
Kołatanie serca, ból w klatce piersiowej
Ból lub bóle w stawach czy w mięśniach
Duszność, skrócony oddech
Słaba pamięć, słaba koncentracja, słaba koordynacja umysłowa
Częste choroby, częste lub pilne oddawanie moczu

Skala wyników wygląda następująco:

Optymalna toksyczność: mniejsza niż 10 punktów

Łagodna toksyczność: 10-30 punktów

Umiarkowana toksyczność: 30-65 punktów

Do specjalistycznego oczyszczania
prowadzonego pod okiem dietetyka:
ponad 65 punktów

“Toksyczność” wyraża ilość toksyn w naszym ciele – zarówno tych z powietrza czy otoczenia, jak i tych powstałych w wyniku nieprawidłowej przemiany materii. Osoby które nie doświadczają tych objawów, po prostu nie mają potrzeby, żeby zgłębiać ten temat oczyszczania. Natomiast uzyskanie ponad 65 punktów to jest wskaźnikiem specjalistycznego oczyszczania prowadzonego pod okiem terapeuty lub dietetyka.

Ten wynik pomaga zmaterializować rozmiar toksyczności, o której rozmawiamy. Daje Ci konkretny wgląd w Twój stan zdrowia.

Sama w trakcie konsultacji przeprowadzam z klientami wywiad, pytając o większość z wymienionych w kwestionariuszu objawów. Potem dzielę je według objawów zaburzonej energii. To pozwala mi na stworzenie indywidualnego planu powrotu do zdrowia.

Skoro już wiesz czy Twoje ciało i umysł potrzebują oczyszczania, pozwól, że opowiem Ci trochę o tym, czym jest ten proces i na czym dokładnie polega.

Najważniejsze zasady oczyszczania

Indywidualne podejście

Nie dostaniesz zbioru zaleceń jednakowo dobrego dla wszystkich. Wskazówki uwzględniają Twoje Prakriti czyli Twój idealny stan zdrowia – taki, jaki towarzyszył Ci, kiedy przyszłaś na świat. Dodatkowo, uwzględniają też Twój obecny stan zdrowia. To, jak Twoje zdrowie wygląda teraz i jaka jest różnica pomiędzy nim a stanem idealnym.

Kolejną rzeczą jest pora roku,a pora roku ma bardzo duże znaczenie. Podobnie duże znaczenie ma nasz styl życia. Inne będą zalecenia dla osoby, która pracuje fizycznie, inne dla takiej która pracuje umysłowo. Jeszcze inne dla takiej, która żyje w podróży czy dla takiej, która dzieli dom z teściami.

Tu zwracam uwagę również na samą gotowość do oczyszczania. Miewam klientów, którzy przyjdą raz na konsultację i mija rok albo półtora zanim wrócą zdecydowani, żeby zrobić coś więcej. Bo wtedy, gdy słyszą o tym wszystkim po raz pierwszy, nie są jeszcze w pełni gotowi. Dopiero, gdy to dojrzewa, zaczynają mieć większe zaufanie i wracają, gotowi podziałać trochę głębiej.

Rola natury

Często też klienci pytają mnie: Czy mogę pracować w trakcie oczyszczania? Wtedy odpowiadam, tak można wykonywać swoje obowiązki

Najważniejszy jest odpoczynek i kontakt z naturą oraz energią ziemi. Z niebem, zielenią pobliskich drzew. To sprawia, że się balansujemy. Jesteśmy spokojniejsi. Głębiej oddychamy.

Natura jest naszą największą uzdrowicielką. To bardzo głębokie stwierdzenie. Zachęcam Cię do tego, żebyś kontemplowała je w trakcie spacerów w najbliższych dniach.

Odpowiednia dieta

Dieta na czas oczyszczania jest bardzo prostą dietą. A akcent jest położony przede wszystkim na to, żeby jedzenie było lekkostrawne. Nie chcemy obciążać układu trawiennego, a wręcz przeciwnie – chcemy go odciążyć, żeby mógł się skoncentrować na neutralizowaniu tego wszystkiego, co się w nim zasiedziało.

Jedzenie, które spożywamy ma jedynie dać mu paliwo do tych procesów, a nie zmuszać go do podejmowania wymagającego procesu trawienia.

Układ pokarmowy

Każda choroba wchodzi do ciała przez układ pokarmowy, a co za tym idzie, można ją wyprowadzić z organizmu tą samą drogą, którą do niego trafiła. To wyraz starego powiedzenia, znanego też w tradycji medycznej europejskiej: Jedzenie może być Twoim lekarstwem, ale może być też Twoją trucizną.

Wszystko, co wprowadzamy do naszego ciała jest określonym potencjałem. W nim kryje się też możliwość, że są to rzeczy, które nas uszkadzają. Takie, które sprawiają, że jesteśmy chorzy.

Suplementy na samym końcu

Wyobraź sobie, że masz samochód, który jest strasznie brudny. Najpierw ten samochód myjesz, potem polerujesz, a na koniec woskujesz. W oczyszczaniu naszego organizmu kolejność jest podobna – najpierw oczyszczamy i dochodzimy do źródeł. Potem polerujemy, czyli nakładamy różne substancje, które sprawiają, że to wszystko lepiej wygląda. A dopiero na samym końcu woskujemy i konserwujemy.

Współcześnie bardzo często spotykam się z tym, że ludzie się źle czują i są obciążeni toksynami. I co robią? Zaczynają faszerować się całą serią suplementów. Przywiązują ogromną wagę do tego, czy marchewka jest eko, czy seler jest eko, a jednocześnie mają na twarzy wypisane to, że potrzebują niezłego oczyszczania i odtrucia.

Pracujemy nie z objawem, tylko z przyczyną. Przyczyną nie są nieodpowiednie, nieekologiczne warzywa. Tylko przyczyną jest brak zdolności naszego organizmu do radzenia sobie z toksynami.

Choroba to informacja

Każda osoba ma swoją piętę achillesową. Ma wrodzoną skłonność do niedomagania w określonym miejscu w ciele lub emocjach. Oczywiście czynniki środowiskowe i genetyka, dokładają do tego też swoją część.

Choroba skłania nas do zadania pytania: Jaka jest przyczyna? Często u wielu osób przyczyna jest podobna. Jednak ze względu na nasz indywidualny typ psychosomatyczny u każdego ta sama przyczyna daje zestaw nieco odmiennych objawów i chorób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podstawach oczyszczenia zapraszam Cię do obejrzenia nagrań.

Chcesz przejść oczyszczanie, ale czujesz, że potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń lub napisz!