Test – obecność toksyn w ogranizmie

Czy Twoje ciało jest zatrute toksynami?

Być może już sporo wiesz o oczyszczaniu, ale brakuje Ci ostatniego elementu układanki: tego, jak rozpoznać, że potrzebujesz oczyszczania. A być może nie wiesz o nim jeszcze nic, a więc tym lepiej, bo zaczniesz od przyjrzenia się sobie i swoim potrzebom, a dopiero później przejdziesz do esencji.

Przygotowałam dla Ciebie narzędzie, które nazywa się kwestionariusz medycznych objawów toksemii. Pomoże Ci w tym, aby odkryć to, w jakiej kondycji jest Twoje ciało i czy potrzebuje Twojej pomocy. Pamiętaj, że traktujemy go jedynie jako pomoc, nie jak fachowy wskaźnik testowy. W oryginalnej wersji test należy przeprowadzić kilka razy, w odniesieniu do różnych perspektyw czasowych (ostatnich 48 godzin, miesiąca itd.), aby uzyskać miarodajne wyniki.

W kwestionariuszu znajduje się szereg pytań, a przy każdym z nich można postawić jedną z pięciu cyfr:- 0, co oznacza “Nigdy lub prawie nigdy nie mam objawów.”

1. Co oznacza “Miewam objawy sporadycznie, ale nie są one uciążliwe.”

2. Co oznacza “Miewam objawy sporadycznie i są one uciążliwe.”

3. Co oznacza “Miewam objawy często, ale nie są one uciążliwe.”

4. Co oznacza “Miewam objawy często i są one uciążliwe.”

Przygotuj sobie kartkę papieru i coś do pisania. Postaraj się poświęcić wystarczającą ilość czasu na każde z pytań. Nie spiesz się. Przy każdym z objawów postaw określoną wartość liczbową, która odpowiada rzeczywistości. Pod koniec każdego z rodzajów objawów, zsumuj uzyskaną liczbę punktów.

Kwestionariusz

1. USTA

– Przewlekły kaszel ___

– Odruch wymiotny ___

– Ból gardła, chrypka, utrata głosu ___

– Obrzęk języka, dziąseł, ust ___

– Owrzodzenia ___

Razem ______

 

2. NOS

– Zatkany nos ___

– Problemy z zatokami ___

– Katar sienny ___

– Ataki kichania ___

– Nadmierne tworzenie się śluzu ___

Razem ______

 

3. SKÓRA

– Trądzik ___

– Pokrzywka, wysypka, suchość skóry ___

– Utrata włosów ___

– Zaczerwienienie lub uderzenia gorąca ___

– Nadmierna potliwość ___

Razem ______

 

4. WAGA

– Objadanie się ___

– Zachcianki ___

– Nadmierna waga ___

– Kompulsywne odżywianie ___

– Zatrzymanie wody ___

– Niedowaga ___

Razem ______

 

5. TRAWIENIE

– Mdłości lub wymioty ___

– Biegunka ___

– Zaparcia ___

– Uczucie pełności, wzdęcia ___

– Odbijanie ___

– Zgaga ___

– Ból brzucha, ból jelit ___

Razem ______

 

6. USZY

– Swędzenie uszu ___

– Infekcje uszu ___

– Wycieki z ucha ___

– Dzwonienie w uszach, utrata słuchu ___

Razem ______

 

7. OCZY

– Łzawienie lub swędzenie oczu ___

– Opuchnięte, zaczerwienione lub lepkie powieki ___

– Podkrążone oczy, worki ___

– Niewyraźne widzenie ___

Razem ______

 

8. EMOCJE

– Wahania nastroju ___

– Niepokój, lęk lub nerwowość ___

– Gniew, drażliwość lub agresja ___

– Depresja ___

Razem ______

 

9. ENERGIA

– Zmęczenie, ospałość ___

– Apatia, senność ___

– Nadpobudliwość ___

– Niepokój ___

Razem ______

 

10. GŁOWA

– Bóle głowy ___

– Omdlenia ___

– Zawroty głowy ___

– Bezsenność ___

Razem ______

 

11. SERCE

– Nieregularne bicie serca lub arytmia ___

– Szybkie bicie lub kołatanie serca ___

– Ból w klatce piersiowej ___

Razem ______

 

12. MIĘŚNIE I STAWY

– Ból lub bóle w stawach ___

– Artretyzm ___

– Sztywność lub ograniczenie ruchu ___

– Ból lub bóle mięśni ___

– Uczucie osłabienia lub zmęczenia ___

Razem ___

 

13. PŁUCA

– Uczucie przytkania w klatce piersiowej ___

– Astma, zapalenie oskrzeli ___

– Duszność, skrócony oddech ___

– Trudność w oddychaniu ___

Razem ______

 

14. UMYSŁ

– Słaba pamięć ___

– Rozkojarzenie, słabe rozumienie ___

– Słaba koncentracja ___

– Słaba koordynacja fizyczna ___

– Trudności w podejmowaniu decyzji ___

– Zacinanie się, jąkanie ___

– Bełkotliwa wymowa ___

– Trudności w uczeniu się ___

Razem ______

 

15. INNE

– Częste choroby ___

– Częste lub pilne oddawanie moczu ___

– Wypływ lub swędzenie narządów rodnych ___

Razem ______

 

Podlicz punkty w każdej z kategorii, a następnie zsumuj je wszystkie tak, aby uzyskać jedną liczbę.

Skala wyników wygląda następująco:

Optymalna toksyczność: mniejsza niż 10 punktów

Łagodna toksyczność: 10-50 punktów

Umiarkowana toksyczność: 50-100 punktów

Ciężka toksyczność: ponad 100 punktów

“Toksyczność” wyraża ilość toksyn w naszym ciele – zarówno tych z powietrza czy otoczenia, jak i tych powstałych w wyniku nieprawidłowej przemiany materii. Osoby które nie doświadczają tych objawów, po prostu nie mają potrzeby, żeby zgłębiać ten temat oczyszczania. Natomiast uzyskanie ponad 100 punktów to jest wskaznikiem specjalistycznego oczyszczania prowadzonego pod okiem terapeuty lub dietetyka.

Ten wynik pomaga zmaterializować rozmiar toksyczności, o której rozmawiamy. Daje Ci konkretny wgląd w Twój stan zdrowia.

Sama w trakcie konsultacji przeprowadzam z klientami wywiad, pytając o większość z wymienionych w kwestionariuszu objawów. Potem dzielę je według objawów zaburzonej energii. To pozwala mi na stworzenie indywidualnego planu powrotu do zdrowia.

Skoro już wiesz czy Twoje ciało i umysł potrzebują oczyszczania, pozwól, że opowiem Ci trochę o tym, czym jest ten proces i na czym dokładnie polega.

Najważniejsze zasady oczyszczania

Indywidualne podejście

Nie dostaniesz zbioru zaleceń jednakowo dobrego dla wszystkich. Wskazówki uwzględniają Twoje Prakriti czyli Twój idealny stan zdrowia – taki, jaki towarzyszył Ci, kiedy przyszłaś na świat. Dodatkowo, uwzględniają też Twój obecny stan zdrowia. To, jak Twoje zdrowie wygląda teraz i jaka jest różnica pomiędzy nim a stanem idealnym.

Kolejną rzeczą jest pora roku,a pora roku ma bardzo duże znaczenie. Podobnie duże znaczenie ma nasz styl życia. Inne będą zalecenia dla osoby, która pracuje fizycznie, inne dla takiej która pracuje umysłowo. Jeszcze inne dla takiej, która żyje w podróży czy dla takiej, która dzieli dom z teściami.

Tu zwracam uwagę również na samą gotowość do oczyszczania. Miewam klientów, którzy przyjdą raz na konsultację i mija rok albo półtora zanim wrócą zdecydowani, żeby zrobić coś więcej. Bo wtedy, gdy słyszą o tym wszystkim po raz pierwszy, nie są jeszcze w pełni gotowi. Dopiero, gdy to dojrzewa, zaczynają mieć większe zaufanie i wracają, gotowi podziałać trochę głębiej.

Rola natury

Często też klienci pytają mnie: Czy mogę pracować w trakcie oczyszczania? Wtedy odpowiadam, tak można wykonywać swoje obowiązki

Najważniejszy jest odpoczynek i kontakt z naturą oraz energią ziemi. Z niebem, zielenią pobliskich drzew. To sprawia, że się balansujemy. Jesteśmy spokojniejsi. Głębiej oddychamy.

Natura jest naszą największą uzdrowicielką. To bardzo głębokie stwierdzenie. Zachęcam Cię do tego, żebyś kontemplowała je w trakcie spacerów w najbliższych dniach.

Odpowiednia dieta

Dieta na czas oczyszczania jest bardzo prostą dietą. A akcent jest położony przede wszystkim na to, żeby jedzenie było lekkostrawne. Nie chcemy obciążać układu trawiennego, a wręcz przeciwnie – chcemy go odciążyć, żeby mógł się skoncentrować na neutralizowaniu tego wszystkiego, co się w nim zasiedziało.

Jedzenie, które spożywamy ma jedynie dać mu paliwo do tych procesów, a nie zmuszać go do podejmowania wymagającego procesu trawienia.

Układ pokarmowy

Każda choroba wchodzi do ciała przez układ pokarmowy, a co za tym idzie, można ją wyprowadzić z organizmu tą samą drogą, którą do niego trafiła. To wyraz starego powiedzenia, znanego też w tradycji medycznej europejskiej: Jedzenie może być Twoim lekarstwem, ale może być też Twoją trucizną.

Wszystko, co wprowadzamy do naszego ciała jest określonym potencjałem. W nim kryje się też możliwość, że są to rzeczy, które nas uszkadzają. Takie, które sprawiają, że jesteśmy chorzy.

Suplementy na samym końcu

Wyobraź sobie, że masz samochód, który jest strasznie brudny. Najpierw ten samochód myjesz, potem polerujesz, a na koniec woskujesz. W oczyszczaniu naszego organizmu kolejność jest podobna – najpierw oczyszczamy i dochodzimy do źródeł. Potem polerujemy, czyli nakładamy różne substancje, które sprawiają, że to wszystko lepiej wygląda. A dopiero na samym końcu woskujemy i konserwujemy.

Współcześnie bardzo często spotykam się z tym, że ludzie się źle czują i są obciążeni toksynami. I co robią? Zaczynają faszerować się całą serią suplementów. Przywiązują ogromną wagę do tego, czy marchewka jest eko, czy seler jest eko, a jednocześnie mają na twarzy wypisane to, że potrzebują niezłego oczyszczania i odtrucia.

Pracujemy nie z objawem, tylko z przyczyną. Przyczyną nie są nieodpowiednie, nieekologiczne warzywa. Tylko przyczyną jest brak zdolności naszego organizmu do radzenia sobie z toksynami.

Choroba to informacja

Każda osoba ma swoją piętę achillesową. Ma wrodzoną skłonność do niedomagania w określonym miejscu w ciele lub emocjach. Oczywiście czynniki środowiskowe i genetyka, dokładają do tego też swoją część.

Choroba skłania nas do zadania pytania: Jaka jest przyczyna? Często u wielu osób przyczyna jest podobna. Jednak ze względu na nasz indywidualny typ psychosomatyczny u każdego ta sama przyczyna daje zestaw nieco odmiennych objawów i chorób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podstawach oczyszczenia zapraszam Cię do obejrzenia nagrań.

Chcesz przejść oczyszczanie, ale czujesz, że potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń lub napisz!