502 595 478
jeczmienbio@gmail.com

Jęczmień

Czym jest sok, a właściwie ekstrakt z młodego jęczmienia?

To prawdziwy, najlepszej jakości ciemnozielony wyciąg z młodej trawy jęczmiennej, która nie wytworzyła jeszcze tzw.”kolanka”, a tym samym nie zawiera glutenu. Sam ekstrakt uzyskiwany jest z wyciśniętego z kilkudniowych trawek jęczmiennych soku. Następnie jest od odparowywany w 31 st. C i proszkowany. Po zmieszaniu z wodą tworzy żywy, szmaragdowy napój, bez widocznych źdźbeł trawy. Nie zawiera też błonnika! (Uwaga na siano!)
Wyciąg z młodego jęczmienia stosowany jest przede wszystkim do odżywiania zmęczonego chemicznymi toksynami organizmu, ale także do oczyszczania z toksyn. Dzięki zawartości ogromnej ilości działających wzajemnie mikroelementów, witamin i enzymów, wspomaga nasze ciało do samoregeneracji i zdrowienia. Bez enzymów dochodzi do zaburzenia wszystkich funkcji życiowych – trawienia, oddychania, poruszania się, pogarsza się też znacznie praca mózgu. Ekstrakt z młodego jęczmienia zawiera więcej niż 20 enzymów, a badania odkrywają kolejne. Dla porównania, mięso zawiera tylko jeden enzym. Zielony napój to kilka talerzy warzyw i owoców zawartych w jednej łyżeczce proszku jęczmiennego.

Szmaragdowy napój odnawia równowagę zasadowo-kwasową. To ważne, bo w zrównoważonym, lekko zasadowym  środowisku nie mogą rozwijać się dobrze znane nam choroby. Zakłócona równowaga Ph w naszych organizmach powoduje też stany zmęczenia i rozdrażnienia, pomimo iż wyniki badań krwi nie wskazują na żadną poważną chorobę.

Właściwości i skład  ekstraktu z jęczmienia

Młody jęczmień zawiera witaminy, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych. Ma wysoką zawartość beta karotenu, witaminy C, E i witaminy z grupy : B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego i choliny, krewnej witaminy B. Na niedobory witamin cierpimy z powodu przewagi przetworzonej żywności i faktu, że niektóre nasze produkty żywnościowe tracą substancje odżywcze, zanim trafią na stół. Zawartość witaminy C w świeżej startej rzodkiewce spada na powietrzu o połowę już po pięciu minutach. Ilość witamin B1 i B2 w produktach żywnościowych dramatycznie spada podczas gotowania. 

Tymczasem w prawdziwym ekstrakcie z jęczmienia witaminy i pozostałe substancje odżywcze pozostają prawie nienaruszone.

Bogate w źródło żelaza, w składzie ma również witaminy z grupy B oraz witaminę A i C. Ponadto zawiera miedź, wapń (2xwięcej niż szpinak), potas, mangan,cynk, fosfor i magnez,. Częste spożywanie jęczmienia pozwala dostarczyć organizmowi cennych aminokwasów (m.in. leuzyna, lizyna, fenyloalanina, kwas asparginowy i glutaminowy) oraz ponad 20 odkrytych przez naukowców enzymów.  Zielony jęczmień sprawia, że naturalnie odkwaszamy swój organizm, a także obniża się poziom cholesterolu, oczyszczamy jelita, leczymy alergie, zapobiegamy zaparciom, leczymy trądzik, wypryski, a nawet łuszczycę, wolniej starzeją się komórki, poprawia się samopoczucie, serce jest mocniejsze, poprawia się koncentracja, nasz organizm oczyszcza się z toksyn, wzmacnia się nasza odporność.
Wszystkie te właściwości są poparte badaniami naukowymi.

Jak stosować wyciąg z Jęczmienia?


Najlepiej pić dwa do trzech razy dziennie łyżeczkę do herbaty ekstraktu (zalecamy, aby łyżeczka nie była metalowa). Dzieciom wystarczy polowa dawki. Starsi ludzie, odwrotnie, powinni zwiększyć dawkowanie. Ludzie chorzy albo cierpiący na nadkwasotę mogą pomnożyć dawkę. Przed spożyciem należy rozmieszać proszek, a najlepiej zmieszać w szejkerze, ze szklanką wody, do pożądanej koncentracji. Gotowy roztwór można też dodać do soku owocowego lub warzywnego. Do trawiastego smaku przyzwyczajamy się stopniowo, a na pewno polubimy go ze względu na jego odświeżające zdolności. Zawsze pomyślcie o tym, że pijecie sok roślinny pełen życia. Przy piciu, określone składniki napoju wchłaniają się już w ustach. Jeśli pijecie jęczmień rano na czczo, ekstrakt ożywi umysł i przyspieszy cyrkulację krwi podobnie jak kawa. Jednocześnie dostarczy ciału substancje odżywcze na cały dzień zamiast kwasów i kofeiny. Odpędzi również popołudniową senność. Szklanka wypita przed spaniem obniży zakwaszenie krwi i poprawi jakość snu. Jeśli stosujecie napój do wsparcia leczenia – wytrwajcie.

Działanie pojawi się u każdego po różnym czasie. Rzadko kiedy zmiana nie nastąpi, jednak najczęściej zaczyna się po trzech miesiącach stałego stosowania. Ostrzeżenie: produkt jest niestabilny w wysokich temperaturach. Poprzez rozpuszczenie w wodzie cieplejszej niż 48 stopni Celsjusza niszczy się ważne substancje. Należy używać zimnej czy letniej wody i pić małymi łykami. Jeśli napój zaczną stosować ludzie z egzemami albo trądzikiem, mogą tymczasowo pogorszyć symptomy. Objaw ten zwany „mengen” pojawia się także przy używaniu chińskich ziół. Ten (chociaż nieprzyjemny ) objaw sygnalizuje początek rozwiązywania problemów.

Objawy towarzyszące piciu prawdziwego soku z młodego jęczmienia.

Jedząc znane nam warzywa i owoce nie obawiamy się z ich strony niekorzystnego wpływu na nasz organizm, samopoczucie czy choroby. Podobnie jest z sokiem z jęczmienia. Jednak, organizm przyzwyczajony do chemicznego jedzenia, na zdrowy, naturalny pokarm może zareagować zdziwieniem. Objawami towarzyszącymi przy rozpoczęciu normalnego, zdrowego żywienia jest wzrost sił witalnych i dobrego samopoczucia. Składniki zawarte w soku z jęczmienia wyzwalają w organizmie endorfiny i tyroksynę odpowiedzialną za wzrost dobrego nastroju. Jednak trzeba przyznać, że objawy “zdziwienia” organizmu mogą być też mniej przyjemne, gdyż sok z jęczmienia nie tylko odżywia, ale także oczyszcza. Może się to objawiać chwilowym pogorszeniem stanu skóry (jeżeli ktoś ma z nią problem) lub zdecydowanie częstszymi wizytami w ubikacji. Ostatecznie są to normalne objawy oczyszczania i są dobrą oznaką, że organizm przyjął naturę i zaczyna z niej korzystać, na początek wyrzucając toksyny.

Jaka jest różnica między syntetycznymi witaminami a zielonymi napojami?


Różnica między naturalnymi, a chemicznie wyekstrahowanymi witaminami i minerałami jest olbrzymia. W naturalnym pokarmie występuje wiele czynników i są one wzajemnie ze sobą powiązane, działają też holistycznie, czyli całościowo. Jeśli jemy taką żywność lub używamy uzyskanych z niej suplementów żywności, zyskujemy w ten sposób wszystkie czynniki, te znane nam, jak i dotąd nieznane. Wielu twierdzi, że sztuczne witaminy są całkiem takie same jak te naturalne, jednak ostatnie badania całkowicie temu zaprzeczają. Wytworzone przez człowieka sztuczne suplementy są połączeniem kilku oddzielnych czynników, które nie mają całościowego działania czynników naturalnych. Dodatkowo pakowane są w stosowne substancje pomocnicze jak np. maltodekstryna czy barwniki, pozwalające ubrać tabletkę w kształty i kolory.

Jeśli w pożywieniu nie ma wszystkich znanych i nieznanych niezbędnych czynników, sztuczne witaminy wezmą je sobie prosto z ciała. Z początku możemy czuć się bardzo dobrze, jednak gdy tylko te czynniki „skończą się”, czujemy się gorzej niż przedtem. Działanie sztucznych witamin jest podobne do działania narkotyków – tylko stymulują ciało , ale go nie odżywiają. Nauka nawet odrobinę nie przybliżyła się do tego, co potrafi przyroda. Weźmy na przykład witaminę C. instytut FDA przyznał kwasowi askorbowemu nazwę witaminy C. jednak kwas askorbowy jest raczej czymś w rodzaju bariery antyoksydacyjnej grupy witaminy C, podobnie jak skorupka chroni jajko.

Jajko czy skorupka?

W witaminie C z zielonego soku jest obecny jeszcze jeden element o nazwie tyrozynaza, który jest enzymem miedzi. Jest ważny przy powstawaniu hemoglobiny i chroni przed anemią. Kwas askorbowy jest tylko wzbudzoną chemicznie cząstką , deficytową we wszystkich innych czynnikach , ale nigdy nie będzie równie skuteczny jak witamina C. nie ma na przykład takiego działania na przeziębienie , jakie ma witamina C. badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą żywność bogatą w witaminę C, czują się dużo lepiej niż ci, którzy używają tylko kwasu askorbowego. Przyroda bowiem dobrze wiedziała, ze potrzebujemy zawartości jajka, a nie jego skorupki.

Napój tłoczony z trawy jest droższy niż suszona trawa jęczmienna, lecz jest bezpieczniejszy oraz lepiej wchłaniany przez organizm. Tańsze siano nie jest trawione przez organizm ludzki i powodować może uszkodzenia jelit, a nawet wrzody.

Przy porównaniu cen, jakości i wartości… staje się dla nas, ludzi zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Gdzie można kupić Jęczmień?

Zamówienia można składać mailowo: jeczmienbio@gmail.com📧 lub telefonicznie: +48 502-595-478📞