502 595 478
jeczmienbio@gmail.com

Jęczmień podróżny

Jęczmień zawiera szeroki wachlarz biologicznie aktywnych substancji, niektóre z nich dla ilustracji podajemy w tabelce poniżej. Jest to jednak zaledwie ułamek tego, co oferuje ta zharmonizowana przez naturę superżywność. By zachować jej wartość, stosujemy jak najdelikatniejsze jej przetwarzanie. Jęczmień delikatnie suszymy w suszarce rozpyłowej przy maksymalnej temperaturze 31 °C. Dzięki temu nasz produkt jest ciągle „żywy”, co oznacza, że nie traci na wartości. Żeby jednak pozostał aktywny, należy przestrzegać kilka zasad: opakowanie przechowywać w ciemnym i suchym miejscu, a do przygotowania napoju używać tylko zimnej lub letniej wody niegazowanej.

 

Zamówienia można składać mailowo: jeczmienbio@gmail.com lub telefonicznie: +48 502-595-478

 

Użyteczność Jęczmienia

Jęczmień jest sokiem enzymatycznie żywym, pełnym substancji biologicznie aktywnych. Wyobraźcie sobie tę młodą roślinkę trawy jęczmiennej, jak kiełkuje, przebija twardą skorupę ziemi i rośnie w górę do słońca. Ten dynamiczny, młodziutki organizm zbierany jest w okresie swojej największej witalności, kiedy wchłania niezliczoną ilość substancji odżywczych i energii z ziemi, wody, powietrza i słońca. Te podstawowe substancje za pomocą naturalnych procesów przetwarzają się w bardziej kompleksowe, wykorzystywane następnie przez wyższy łańcuch pokarmowy, a więc także przez nas.

Sok z Jęczmienia jest solidną podstawą zdrowego odżywiania, którą może być tylko jakościowa zielona żywność. Hans Günter Berner w książce „Głodowanie nad pełnym garnkiem” opisuje sytuację, kiedy człowiek, który je do syta i tyje, umiera z powodu niedożywienia, ponieważ syci się „głodnymi” płodami, które rodzi wyjałowiona gleba. Nawet odpowiednia ilość niejakościowej żywności nie przynosi żadnej korzyści naszemu ciału. Dlatego my starannie wybieramy surowce dla Zielonej Żywności i zwracamy uwagę na ich jakość odżywczą.

Stosowanie i wskazane dzienne spożycie

Standardowa ilość Jęczmienia dla dorosłego człowieka wynosi 1 łyżkę dziennie (około 5 g). Przy większym obciążeniu organizmu można spożywać dużo większe porcje. Do przygotowania należy używać zimnej lub letniej wody niegazowanej. Sok najlepiej jest pić 20-30 minut przed posiłkiem (ze względu na najlepszą jego wchłanialność). Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pić go również w trakcie posiłku. Zalecamy na początku stosowania pić rzadszy sok i stopniowo zwiększać jego stężenie (w zależności od gustu i potrzeb). Przedawkowanie soku z Jęczmienia – podobnie jak przedawkowanie warzyw – nie stwarza niebezpieczeństwa dla organizmu.