502 595 478
jeczmienbio@gmail.com

Jęczmień

Jęczmień to doskonała superżywność. Stworzyła ją przyroda, a my tylko delikatnie ją przetworzyliśmy. To ekstrakt biologicznie czynnych substancji, który dostarczamy w praktycznej i przyjaznej dla użytkownika formie. Surowiec suszymy w najwyższej jakości suszarce, w maksymalnej temperaturze 31oC. Dzięki temu Jęczmień jest wciąż „żywy”, świeży i zachowuje wartości odżywcze.

 

Zamówienia można składać mailowo: jeczmienbio@gmail.com lub telefonicznie: +48 502-595-478

 

Użyteczność Jęczmienia

Jęczmień to enzymatyczny eliksir pełen życia. Proszę sobie wyobrazić młodą roślinkę trawy jęczmiennej, jak kiełkuje, przebija twardą skorupę ziemi i rośnie w górę ku słońcu. Ten świadomy celu, młodzieńczy organizm jest zbierany w okresie swojego rozkwitu. Jest przetwarzany w momencie, gdy zdążył już zaczerpnąć olbrzymie ilości substancji odżywczych i energii z ziemi, wody, powietrza i słońca. Te podstawowe elementy są naturalnie przetwarzane w substancje bardziej kompleksowe, wykorzystywane później w wyższym łańcuchu pokarmowym, a zatem także przez nas.

Hans Günter Berner w książce „Głodowanie nad pełnym garnkiem” opisuje sytuację, w której człowiek, który je do syta, umiera z niedożywienia, ponieważ karmi się „głodowymi” roślinami, jakie wyrosły na wyczerpanej ziemi. Jak widać – nadmiar złej jakości pożywienia nie przynosi naszemu ciału korzyści, ale szkodę. Dlatego w odniesieniu do Zielonej Żywności dbamy o przestrzeganie dwóch zasad. Pod uprawy wybieramy tylko miejsca bogate w substancje odżywcze, a do przetwarzania produktu – zaawansowane technologie, które zapewniają zachowanie wszystkich wartości odżywczych.

Stosowanie i wskazane dzienne spożycie

Zalecana dzienna dawka Jęczmienia dla dorosłego człowieka to jedna łyżka. Przy obciążeniu, ilość Jęczmienia można zwiększyć. W zasadzie nie grozi nam przedawkowanie napoju z Zielonego Jęczmienia (podobnie, jak w przypadku spożycia zielonych soków). Produkt należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, a do jego przygotowania używać zimnej lub letniej, niegazowanej wody. Napój należy pić zależnie od możliwości, najlepiej na czczo. Gęstość można regulować według smaku i potrzeb. Jęczmień to produkt całkowicie naturalny, dlatego jego smak lub zapach nie muszą być zawsze takie same. Zależą bowiem od warunków uprawy (pora roku, temperatura, wilgotność, światło słoneczne, skład gleby i inne).